Vybíráme nové sjezdové lyže

Pokud se už nemůžete dočkat sněhu a plánujete zimní dovolenou na svazích hor, je třeba zkontrolovat také vaše vybavení. Především sjezdové lyže, bez nich se na sjezdovce těžko obejdete.

Jak ale vybrat správné sjezdové lyže?

Je potřeba vědět, co od lyží očekáváte a kde budete jezdit. Je rozdíl, pokud budete jezdit pouze po upravených sjezdovkách nebo se vydáte i na přírodní svahy. Chystáte-li se brázdit neupravené svahy, vybírejte sjezdové lyže s označením freeski. Tato skupina sjezdových lyží zahrnuje freeride lyže a také lyže vhodné na backcountry freestyle. Pokud rádi navštěvujete snowparky, vyberte si freestylové lyže. Univerzální sjezdové lyže jsou potom vhodné pro nevyhraněné lyžaře, kteří sjíždí především sjezdovky a občas vyzkouší i jízdu mimo tyto tratě.

Pro pokročilejší lyžaře s vybroušenou technikou oblouků jsou určeny sportovní lyže, mezi ně patří slalomky i obřačky. Jste-li skutečně zdatní lyžaři, můžete vyzkoušet také některý ze závodních speciálů, mezi ty patří zejména sjezdové lyže pro obří slalom značek Elan nebo Fischer.

Kde hledat informace

Chcete-li vědět víc o jednotlivých značkách a modelech, vyplatí se vám číst odborné recenze a výsledky skitestů. Ty vám přináší časopis SNOW, který se specializuje na vše kolem sjezdového lyžování. Během zimní sezony zde najdete celkem čtyři nezávislé testy lyží. Mezi nimi nechybí samozřejmě ani výsledky tradičního Ski Supertest německého SkiMAGAZINU. Z těchto testů můžete načerpat spoustu nových informací, které vám usnadní výběr vašich nových sjezdových lyží.

Časopis SNOW si můžete předplatit nebo sledovat novinky ze světa sjezdového lyžování přímo na internetovém portálu SNOW.cz, kde najdete kompletní přehled sjezdových lyží dostupných na trhu, doplňků a veškerého vybavení. Dále se zde dozvíte vždy aktuální informace o sněhových podmínkách na horách po celé Evropě i předpověď počasí a spoustu dalších užitečných informací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *